Korzyści z pływania w Chełmcu

Dlaczego warto pływać?

Wiosna i lato to czas, w którym często wyjeżdżamy do różnego rodzaju kąpielisk. Jednak pływać możemy cały rok. Mamy przecież dostępne kryte baseny, z których możemy korzystać jesienią czy zimą.

Dlaczego warto pływać?

Mówi się, że sport to zdrowie i jest to prawdą. Regularnie uprawiana aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu. Dodatkowo pomaga nam w osiągnięciu wymarzonej sylwetki. Pływanie to sport, który możemy wykonywać nawet, jeśli mamy dużą nadwagę, co wyklucza nas np. z biegania. Pływanie nie obciąża nadmiernie stawów i kręgosłupa. W czasie pływania angażujemy do pracy wiele grup mięśniowych, w tym również mięśnie stabilizacyjne. Pomoże nam to zwłaszcza, jeśli odczuwamy ból pleców.

Jak zacząć pływać?

Jeśli nie umiemy pływać, to możemy zapisać się na kurs. W ten sposób nauczymy się pływania. Jeśli umiemy pływać, to w czasie pobytu na basenie powinniśmy cały czas być w ruchu. Możemy płynąć w wolnym tempie a i tak spalimy około 600 kcal w ciągu godziny pływania. Najlepiej co jakiś czas zmieniać styl pływania. W ten sposób zaangażujemy do pracy różne grupy mięśniowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *