Kompleks basenowy – Aqua Centrum Chełmiec


Ten nowoczesny kompleks powstał z myślą o całej rodzinie i został podzielony na dwie części basenową oraz SPA. Przyjrzyjmy się dokładnie każdej z nich:

Część basenowa składa się z:

Basenu pływackiego o wymiarach 25m x 12,5m i głębokości do 1,8m. Jest to idealne miejsce dla osób chcących zadbać o swoją kondycję, a także dla chętnych do rozpoczęcia wodnej przygody i nauki pływania. Dzięki sześciu torom obieku ten daje możliwość rozgrywania zawodów sportowych, świetnie sprawdzi się również w rodzinnych rywalizacjach.

Basenu rekreacyjnego o wymiarach 10,9m x 5,5m i głębokości do 1,2m. Basen ten został wyposażony w ponad 50m zjeżdżalnię oraz liczne atrakcje, takie jak: masaże karku, masaże ścienne 3-dyszowe, gejzery powietrzne czy 7 – osobową leżankę powietrzną. Basen ten to także idealne miejsce na aqua aerobic czy zabawy z dziećmi piłką.

Brodzika dziecięcego o wymiarach 3,0m x 2,8m i głębokości do 0,3m. To idealne miejsce dla najmłodszych użytkowników, czy to stawiających swoje pierwsze kroki w wodzie, czy też mających ten etap za sobą. Dla tych drugich atrakcją jest zamontowany dzwonek wodny.

Dwóch wanien o wymiarach: 1 – 2,4m x 1,9m i głębokości do 0,8m, 2 – średnica 2,05m. Masaże wodne i powietrzne jakich możemy w nich zażyć pozwolą zrelaksować się po wyczerpującym dniu.

Basen rekreacyjny w Aqua Centrum Chełmiec
Basen rekreacyjny w Aqua Centrum Chełmiec

Część SPA to:

– sauna fińska oferująca temperaturę powietrza w zakresie 90 – 110 stopni Celsjusza i wilgotność na poziomie 10%. Chwile spędzone w saunie nie tylko pozwolą na zrelaksowanie się, ale również doskonale oczyszczają organizm z toksyn oraz poprawia naszą wydolność i krążenie.

– łaźnia parowa, w której temperatura powietrza oscyluje w granicach 43 – 48 stopni Celsjusza oraz wysoką wilgotność względną do 100%. Pobyt w łaźni parowej pobudza nasz organizm do wydzielania szkodliwych produktów przemiany materii i toksyn.

– natryski wrażeń, czyli miejsce w którym poddajemy się naprzemiennie prysznicom imitującym deszcz ciepły, zimny i bryzę polarną. Strumienie te wzbogacone są kolorowymi podświetleniami i unoszącymi się zapachami spełniającymi funkcje aromaterapii.

– generator lodu, w którym mamy możliwość skorzystania z wytwarzanego lodu służącego do nacierania ciała.

– ławeczki – miejsce odpoczynku po zabiegach SPA.

Sauna fińska w Aqua Centrum Chełmiec
Sauna fińska w Aqua Centrum Chełmiec

Warto pamiętać, że w kompleksie mamy możliwość skorzystania z profesjonalnej nauki pływania, wzięcia udziału w zajęciach aqua aerobicu, zajęciach dla kobiet w ciąży a także rehabilitacji.

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka niezależnie od Jego wieku. Bardzo dobrą formą aktywności, którą możemy wykonywać przez cały rok jest pływanie. Rozwija ona nie tylko nasze mięśnie, ale również ma zbawienny wpływ na kręgosłup i wady postawy. Udowodniono także, że regularna aktywność na basenie pozwala osiągnąć wymarzoną sylwetkę, nie obciążając przy tym stawów. Na basenowej mapie Polski wciąż powstają nowe obiekty, jednym z nich jest właśnie Aqua Centrum Chełmiec.

Więcej informacji i zdjęć na stronie: Aqua Centrum Chełmiec.

Do zobaczenia na basenie w Chełmcu.